BIP
Aktualności
Szkolenie poligonowe żołnierzy Pułku Ochrony
06.02.2018
W drugiej połowie stycznia br. pododdziały ochrony oraz logistyczne uczestniczyły w szkoleniu poligonowym w OSPWL w Wędrzynie.Zróżnicowany, bogaty plan zajęć wymagał od żołnierzy koncentracji i maksymalnego wysiłku.

Strzelania sytuacyjne, dynamiczne czy nocne z wykorzystaniem sprzętu noktowizyjnego były niezwykle atrakcyjne dla żołnierzy.

Pokonanie toru psychologicznego wymagało nie tylko uwagi, odwagi czy zręczności, ale również odporności na nowe zaskakujące sytuacje.

W zależności od specjalności wojskowej żołnierze wiele czasu podczas zajęć poświęcili na doskonalenie już posiadanych umiejętności. Ćwiczyli wybrane elementy związane z ochroną i obroną obiektów czy też z opanowaniem zajętego budynku i odbiciem zakładnika.

Udział strzelców wyborowych z Sekcji Realizacji Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej pozwolił uczestnikom zajęć na zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności. Grupa żołnierzy Pułku Ochrony miała okazję ćwiczyć specjalne techniki posługiwania się wybranymi egzemplarzami uzbrojenia. Zajęcia prowadzone przez instruktorów Straży Granicznej zostały wysoko ocenione przez ich uczestników.
zdjęcia > > >


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych